השיטה שלי

שיטת “סיון אופירי פשוט לרדת במשקל” דוגלת באכילה של מזון אמיתי, שאינו מעובד, נקי מחומרים ממכרים ומרעיבים.
הרעיון המרכזי שעומד בבסיס התזונה בשיטה הוא: כמה שיותר קרוב לטבע, על פי הצרכים הפיזיולוגיים שלנו באותו הרגע תוך שמירה על רמות של יציבות של סוכר בדם.
אם אתם סובלים מעודף משקל או מהתמכרות לאוכל, אתם בוודאי מרגישים על בשרכם את ההשפעות הקוגניטיביות, הפיזיולוגיות והרגשיות של האוכל שאתם צורכים. האוכל מפעיל אתכם, מעורר תגובות רגשיות, מביא לרעב בלתי נשלט ולצורך בשימוש בכוח רצון.

לרוב אתם לא יודעים להצביע על המקור לתחושות אלו, כי אתם חסרים את הידע שהוסתר מכם, ידע שיוביל אתכם לשחרור ממעגל ההשמנה וההתמכרות.

במהלך השנים שאני מלמדת את השיטה, זכיתי לחשוף אלפי נשים לעקרונות הבריאות והן הפכו להיות מודל להצלחה. הן הגיעו אלי כדי לרדת במשקל אבל זמן קצר לאחר תחילת הסדנה הן חוו בגופן שהירידה במשקל היא תוצר לוואי של דיוקים פנימיים, של עבודה קוגניטיבית, רגשית והתאמה של התזונה לפיזיולוגיה של הגוף שלהן. האוכל שהיה מרכז חייהן, פינה את מקומו לעשייה ולהגשמה בכל תחום שנדרש בו שינוי ולבריאות מתמשכת.

יהיו מזונותייך תרופותייך

אלפי קילוגרמים שנשרו הם תוצאה משמחת אבל אינם המהות של השיטה. המהות היא שחרור מהמאבק והתמכרות לאוכל והשגת בריאות כוללת
החל מהמחצית השנייה של המאה הקודמת שינויים פוליטיים, מחקרים מוטעים שהשתרשו ורדיפה אחר ממון הובילו מיליוני אנשים בעולם למאבק במחלות שמקורן באכילה שאינה מותאמת לצרכי הגוף.

ב-2006 האו”ם הכריז על השמנה כמגיפה. למרות זאת לא נעשו צעדים משמעותיים לשנות את המצב, להפך. אנחנו עדים למגמת עליה בתחלואה בכל העולם, גם בישראל.
ראשית רפואה היא בתזונה. כשכולנו נשכיל לוותר על המיתוסים שהובילו להשמנה כלל עולמית, כשכולנו נשכיל להבין שיש מזונות שמטיבים איתנו כי נועדנו לצרוך אותם, ולעומתם יש מאכלים שגורעים מאיתנו את החיות הטבעית שכולנו נולדנו איתה, מחלות יעלמו כלעומת שבאו (בהנחה שלא נעשה נזק בלתי הפיך) וכולנו נזכה לחיים מלאים ולהגשמת כל הפוטנציאל שטבוע בנו.

המדע

המדע העכשווי נוטריגנומיקה לא עוסק בקלוריות וכמויות אלא באיכות המזון שאנחנו מזינים בו את הגוף שלנו. איכות והתאמת המזון לגוף משפיעה באופן ישיר על כל המערכות הפיזיות, הרגשיות והמנטליות ובכללן גם על המשקל. כל מה שהגוף לא מזהה כמזון, מצטבר כפסולת באיברים השונים ובתאי השומן ורובנו מתהלכים בעולם בלי לדעת שאנחנו מוצפים ברעלים.

הבריאות היא ברירת המחדל, היא מתקיימת באופן טבעי כשאנחנו מחוברים למה שאנחנו צריכים לאכול ונמנעים ממה שלא אמור להיכנס לגוף. כמו שברור לנו שסוכר לא אמור להימצא במיכל הדלק של המכונית שלנו, כך אמור להיות לנו ברור מה נחוץ, מתאים, רצוי וראוי לגוף שלנו, אך למרבה הפלא זה לא ברור בכלל.

אנחנו לא חיים בתוך ואקום

זה נכון. ולרובינו אין ערוגות של ירקות אורגניים בגינה הפרטית שלנו, או תרנגולות בחצר. רובנו אפילו לא מגיעים אל השוק אלא רוכשים את המזון שלנו בסופרמרקט השכונתי או בלחיצת כפתור באתר האינטרנט. רובנו לא יודעים עד כמה ריססו את הפירות והירקות שלנו ובאיזה מים השקו אותם. נכון שיש דברים שאין לנו שליטה עליהם, אבל כולנו יודעים שמים עם צבע, סוכר וטעמים לא הגיעו מהכנרת וזרמו במוביל הארצי ושמוצרים שמגיעים בתוך שקית צבעונית ומרשרשת מהמפעל עם מילים שאתם לא מבינים ומספרים משונים, אינם מזון, אלא רק תחפושת של משהו מעובד שמבקש למשוך אותנו לצרוך אותו.

אוכל מתועש ומעובד נכנס אל חיינו עם הבטחות שווא לבריאות ובפועל גרם לכולנו להתרחק מהטבע וליפול למלכודות שהובילו להשמנה, התמכרות, הרעבה ותחלואה. האבסורד הוא שבמקומות רבים בעולם נידרש להתאמץ מאד כדי להשיג ארוחה בריאה כי ברירת המחדל היא אוכל מעובד ומתועש וגם אם נתקלנו בסלט או במנת ירקות שנראית תמימה, קיימת אפשרות סבירה שמישהו הוסיף לה סוכר, עמילן, או מונסודיום גלוטומט. אנחנו חיים בעולם של שפע ושל פסאודו שפע. מצד אחד הכל נגיש, אנחנו לא צריכים להתאמץ, מצד שני השפע האמיתי מוסתר תחת מאות אלפי מוצרים שמכנים אותם מזון אבל הם אפילו לא אוכל.

למרות הקידמה וההתפתחות הטכנולוגית נדמה כי הבחירה האמיתית והבסיסית ניטלה מאיתנו, לא רק במערב, אלא בכל העולם. אנשים לא יודעים מה הם קונים, הם לא יודעים במה הם מאכילים את עצמם ואת הילדים שלהם והם גם לא מבינים את ההשפעות וההשלכות שיש למה שהם אוכלים על חייהם. תעשיית המזון תעשה הכל כדי שכולנו נקנה, נאכל, נתמכר, ונצרוך באופן קבוע את מה שהיא מוכרת, כולל מימונם של מחקרים עם תוצאות מוזמנות מראש.